Zapraszamy przedszkola i szkoły podstawowe

Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” oraz Pracownia Plastyczna z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. zapraszają na FOLKOWO - KOLOROWE WARSZTATY

pod hasłem TRADYCJE W KOLORACH

 

TRADYCJE W KOLORACH to adresowany do dzieci w wieku 6 - 7 lat cykl działań artystycznych, których celem jest przybliżenie ludowych tradycji polskich oraz bezpośrednie obcowanie ze sztuką. Zapraszamy wszystkich na FOLKOWO-KOLOROWE WARSZTATY w Młodzieżowym Domu Kultury. Połączenie tańca, śpiewu i działań plastycznych, to niezapomniana przygoda ze sztuką podana w sposób barwny, wesoły i kreatywny. Muzyka, zabawy ludowe, piosenki i zwyczaje, prezentacje strojów ludowych, warsztaty plastyczne inspirowane wiosennymi tradycjami ludowymi  to tylko część atrakcji, które czekają na dzieci. Niepodważalnym atutem proponowanych działań edukacyjnych jest doświadczona kadra pedagogiczno-artystyczna oraz przestrzeń domu kultury sprzyjająca doświadczeniom aktywnego i twórczego spędzenia czasu.

Kontynuacją i podsumowaniem folkowo-kolorowej przygody jest możliwość udziału w wiosennym KONCERCIE EDUKACYJNYM  Zespołu Tańca Ludowego "Mali Gorzowiacy" „Od jesieni do lata jak to kiedyś bywało".

 

 

FOLKOWO-KOLOROWE WARSZTATY zbudowane z dwóch modułów - czas trwania 2 x 75 minut

 • zajęcia plastyczne - czas trwania 75 minut
 • przerwa 15 minut ( śniadanie itp.)
 • lekcja tradycji: gry, zabawy i tańce ludowe  - czas trwania 75 minut (na zajęcia ruchowe zabrać obuwie zmienne i lekki ubiór)

MIEJSCE: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Teatralna 8, Gorzów Wlkp.

UCZESTNICY: grupy do 25 osób, wiek 6 - 7 lat

TERMINARZ

 • FOLKOWO-KOLOROWE WARSZTATY

do wyboru jeden dzień: 18.02, 19.02, 21.02 oraz 25.02, 26.02, 28.02. - 2019

warsztaty prowadzone w godz. 9:00 - 11:45

 • KONCERT  EDUKACYJNY - „ Od jesieni do lata- jak to kiedyś bywało”  w wykonaniu ZTL "MALI GORZOWIACY", Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. 12.03. 2019

 godz. 9:00 lub 11:00

 • CENA   w pakiecie: warsztaty + koncert - 25 zł/osobę

                         oddzielnie sam koncert - 15 zł/osobę (opiekunowie wstęp wolny)

 

 • DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

Zgłoszenia przyjmuje: dyrektor MDK Krzysztof Szupiluk - tel.: 602 381 795

  • Fostertravel-pl
  • Porozumienie Festiwali Folklorystycznych Polski Zachodniej