Wycieczka do Stargardu i Marianowa. Pracownia plastyczna

Zbiórka przed Młodzieżowym Domem Kultury ul. Teatralna 8 i wyjazd z Gorzowa o godz. 8:00. Około godziny 10:00 przyjazd do Stargardu, spotkanie z przewodnikiem, spacer po Średniowiecznym Stargardzie, wizyta w Muzeum Archeologiczno-Historycznym, Basteja, spacer po plantach przy murach obronnych. Około godziny 14:30 przyjazd do gospodarstwa “Chlebowy Dom". W przepięknej, rustykalnej scenerii uczestnicy wezmą udział w warsztatach piekarniczo-cukierniczych oraz plastycznych. Ponad czterogodzinne warsztaty uczniowie rozpoczną od poznania gatunków zbóż, dowiedzą się jakie powstają z nich rodzaje mąki oraz przekonają się, która z nich jest najzdrowsza i dlaczego. W trakcie warsztatów przejdą przez wszystkie stopnie wtajemniczenia w świecie piekarnictwa. Pod okiem mistrza własnoręcznie będą ugniatać, wałkować, formować i dekorować podpłomyki, chlebki, rogale, bułki drożdżowe i ciastka. Wszystkie smakołyki uczniowie będą mogli skosztować na miejscu, a resztę zabrać do domu. Na koniec poczęstunek: ciepła, prosto z pieca domowa pizza. Wyjazd z Marianowa ok. godz. 18. Powrót do Gorzowa ok. godz. 20.