Sukcesy pracowni plastycznej w konkursie ogólnopolskim.

Wyciąg z protokółu posiedzenia jury 4. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji” sporządzony dnia 10.02.2021 organizowany przez Dom Kultury w Łapach.

Na konkurs wpłynęły 704 prace plastyczne ze 122 placówek – szkół, świetlic, domów kultury, ognisk pracy pozaszkolnej oraz zgłoszeń indywidualnych m.in. z Zamościa, Warszawy, Katowic, Częstochowy, Białegostoku, Białej Podlaskiej, Nowego Targu, Polkowic, Gdyni, Łodzi i Łap.

Komisja w składzie:

1. Dariusz Gumowski – plastyk, przewodniczący jury.

2. Rajmund Brzozowski – instruktor,

3. Beata Łupińska – instruktor,

4. Małgorzata Roszkowska koordynator konkursu, instruktor.

Po obejrzeniu i ocenie prac postanowiła przyznać 24 nagrody, 36 wyróżnień i 171 kwalifikacji do wystawy.

Kat. I (7 – 9 lat)

II nagroda – Agata Wolańska (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim) nauczyciel Danuta Łubińska

III nagroda – Aniela Dudycz (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim) nauczyciel Danuta Łubińska

Kwalifikacje do wystawy:

• Amelia Machaj (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim) nauczyciel Danuta Łubińska

• Ulyana Hryshanovich (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim) nauczyciel Danuta Łubińska

Kat. II (10 – 12 lat)

Kwalifikacje do wystawy:

• Oliwia Błaszczyk (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim) nauczyciel Danuta Łubińska

• Hanna Jankowska (Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wielkopolskim) nauczyciel Danuta Łubińska

Jury podkreśla wysoki poziom prac, pomysły i warsztat twórczy autorów. Dziękuje także opiekunom artystycznym za  zaangażowanie w przygotowanie dzieł na konkurs.

O terminie podsumowania konkursu i otwarcia wystawy pokonkursowej zostaną Państwo poinformowani.