Fotoreportaż z wernisażu wystawy pokonkursowej pt. "Wiosenne Tradycje" w Galerii Na Mansardzie - pracownia plastyczna.

"Ponad 200 prac z 28 placówek oświatowych nadesłano na Miejski Konkurs Plastyczny „Wiosenne tradycje”.  Podczas wernisażu, który odbył się 6 kwietnia 2019 r. w galerii „Na Mansardzie”  w Bibliotece Pedagogicznej,  25 autorów odebrało nagrody i wyróżnienia.

- Uwielbiam  malować  i na pewno będą już to robić  przez całe życie.  Może otworzę sklep z obrazami? A może pójdę do zwyczajnej pracy, ale zaraz po pracy i tak będę rysować – mówiła  11-letnia  Julia Dalik, która namalowała śmigusa-dyngusa.   – I ja też na zawsze zwiążę się z rysowaniem – zapewniała  9-letnia Agata Operacz, na której obrazie pojawiły się konie, bryczka  i Marzanna.   

Na kilkudziesięciu  pracach, pokazanych w galerii, oprócz zwyczajów związanych z lanym poniedziałkiem i pierwszym dniem wiosny, podziwiać też można pisanki, palmy, pierwsze kwiaty, polskie  krajobrazy i piękne, ludowe stroje.   

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury, prace oceniała komisja pod przewodnictwem Beaty Peszko.  W tym roku komisja przyznała 12 nagród, 13 wyróżnień. Ponadto  30 autorów zdobyło wyróżnienia w postaci  udziału w wystawie. 

Wiosenną wystawę można oglądać do końca kwietnia 2019 roku."

Hanna Ciepiela

https://www.womgorz.edu.pl/index.php?view=k&lng=1&k=57&page_no=&t=4769

    • Fostertravel-pl
    • Porozumienie Festiwali Folklorystycznych Polski Zachodniej