40 lat Zespołu Tańca Ludowego "Mali Gorzowiacy"

To, co najważniejsze

"Czterdzieści lat łatwo jest opisać liczbami.

Ponad 1400 koncertów, 24 układy choreograficzne, 550 strojów z 14 regionów, prawie tysiąc par butów. Szesnaście razy okrążony równik.  Steki  nagród, pucharów, dyplomów..

Ale liczby to zbyt mało, to jakby nic nie powiedzieć o zespole. Bo ważniejsze są emocje. Próby. Przygotowania. Pastowanie butów. Prasowanie koszul. Przypalanie wstążek, aby się nie strzępiły. I ciągłe czekanie w samochodzie na parkingu.

Wie o tym każdy Tancerz. Każda Tancerka. Każda zespołowa Mama. Każdy Tata.

I dlatego w naszej publikacji jest trochę statystyki, a dużo wspomnień, anegdot, wzruszeń, przepisów na krochmal, na gryzące wełniane skarpety. Jest też miłosna historia. Wszystko po to, aby pokazać, prawdziwe zespołowe życie.

Każdy z Tancerzy, każdy z Rodziców, miał chwile zwątpienia. Bo czasem nie chce się prasować koszuli pełnej zakładek albo iść na próbę, gdy koledzy grają w piłkę.

Ale potem są chwile, które wszystko wynagradzają. Gdy widzi się swoje piękne dzieci tańczące na scenie, gdy słyszy się werdykt odczytywany na międzynarodowym festiwalu, gdy ogląda się zdjęcia z całego świata. 

I jest jeszcze coś najważniejszego. Ludzie, których się poznało. Z którymi się zaprzyjaźniło.

Ludzie, którzy sprawili, że wiesz co w życiu ważne, dobre i piękne."

Hanna Ciepiela  we wstępie do naszej publikacji wydanej z okazji 40 lecia Zespołu.

Więcej informacji i naszych działań na stronie:

https://www.facebook.com/MaliGorzowiacy/

http://www.maligorzowiacy.pl/

    • Porozumienie Festiwali Folklorystycznych Polski Zachodniej