Zaproszenie na warsztaty TRADYCJE W KOLORACH

ZTL„Mali Gorzowiacy” oraz Pracownia Plastyczna zapraszają na

FOLKOWO - KOLOROWE WARSZTATY pod hasłem

TRADYCJE W KOLORACH

TRADYCJE W KOLORACH to adresowany do dzieci w wieku 6 - 8 lat cykl działań artystycznych, których celem jest przybliżenie ludowych tradycji polskich oraz bezpośrednie obcowanie ze sztuką. Zapraszamy grupy zorganizowane szkolne i przedszkolne, na FOLKOWO-KOLOROWE WARSZTATY w Młodzieżowym Domu Kultury. Połączenie tańca, śpiewu i działań plastycznych, to niezapomniana przygoda ze sztuką podana w sposób barwny, wesoły i kreatywny. Muzyka, zabawy ludowe, piosenki i zwyczaje, prezentacje strojów ludowych, warsztaty plastyczne inspirowane wiosennymi tradycjami ludowymi to tylko część atrakcji, które czekają na dzieci. Niepodważalnym atutem proponowanych działań edukacyjnych jest doświadczona kadra pedagogiczno-artystyczna oraz przestrzeń domu kultury sprzyjająca doświadczeniom aktywnego i twórczego spędzenia czasu.
Kontynuacją i podsumowaniem folkowo-kolorowej przygody jest możliwość udziału w wiosennym KONCERCIE EDUKACYJNYM Zespołu Tańca Ludowego "Mali Gorzowiacy" „Od jesieni do lata jak to kiedyś bywało", który odbędzie się 10 kwietnia (więcej wkrótce)

FOLKOWO-KOLOROWE WARSZTATY zbudowane z trzech modułów - czas trwania 120 minut
• zajęcia plastyczne - czas trwania 40 minut
• lekcje tradycji: gry, zabawy i tańce ludowe - czas trwania 40 minut (na zajęcia ruchowe zabrać obuwie zmienne i lekki ubiór)
• zajęcia muzyczno-wokalne - czas trwania 40 minut

MIEJSCE: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Teatralna 8, Gorzów Wlkp.

UCZESTNICY: grupy do 25 osób, wiek 6-8 lat

TERMINARZ
• FOLKOWO - KOLOROWE WARSZTATY
do wyboru jeden dzień: 12.03, 13.03, 15.03 oraz 19.03, 20.03, 22.03
warsztaty prowadzone w godz. 9:00 - 12:00

• KONCERT EDUKACYJNY - „ Od jesieni do lata- jak to kiedyś bywało” w wykonaniu ZTL "MALI GORZOWIACY", Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. 10.04, godz. 9:00 lub 11:00

• CENA
W pakiecie: warsztaty + koncert - 25 zł/osobę
Oddzielnie: koncert - 15 zł/osobę (opiekunowie wstęp wolny)

Zgłoszenia przyjmuje: dyrektor MDK Krzysztof Szupiluk - tel. 602 381 795

*Zadanie dofinansowane z budżetu miasta Gorzowa.