Zadania fotograficzne do wykonania

Moi drodzy myślę że już dość odpoczynku, żebyśmy nie zapomnieli wszystkiego co wiemy spróbujmy zmierzyć się z tematami, które dla Was wymyśliłam. Cierpliwości, najpierw zasady:


1. Robimy zdjęcia na zadany temat, bądź kreatywny, próbuj w różnym oświetleniu aż uzyskasz zamierzony efekt, zbuduj mini studio na biurku, wystarczy lampka i kartka papieru z bloku, skorzystaj ze światła naturalnego (okno).
2. Wybieramy minimum 3 najlepsze zdjęcia i opracowujemy. Jeśli nie masz Photoshopa skorzystaj z darmowej aplikacji online (nie instalujemy jej) www.pixlr.com jest bardzo podobna, dasz radę. Zdjęcia podpisujemy: imięnazwisko-temat(numer zdjęcia np 1).jpg
3. Opracowane zdjęcia wyślij w podanym terminie na adres fotomdk@gmail.com będę je sukcesywnie umieszczać na FB Pracownia Fotograficzna, a najlepsze wyślemy na konkursy.
A teraz najważniejsze, tematy i terminy:
1. KONTRASTY – do 31.03.2020 Znajdź w słowniku co oznacza to słowo, jest wieloznaczne, nie wszystkie znaczenia da się sfotografować w domu. Mimo to spróbuj, mamy prześliczne słonko które zagląda przez okno, daje fantastyczne cienie…

2. ŚWIAT GEOMETRII – do 07.04.2020 Geometria, czyli figury otacza nas wszędzie, poszukaj geometrycznych kształtów w domu wśród rzeczy codziennego użytku. Czym jest zwykły kubek, książka, pufa? Rozejrzyj się i zaskocz nas pomysłami.

3. KOCHAM ZWIERZĘTA –  do 14.04.2020 Wielu z Was posiada zwierzątka domowe, poświęćmy im więcej czasu, ukażmy ich piękno, pokażmy je podczas zabawy. Możesz zrobić zdjęcia pluszakom, figurkom zwierząt, lub stworzyć zwierzątko z papieru, jako cień na ścianie…

4. POWIETRZE - do 21.04.2020 W pierwszej chwili może trudne, powietrze jest bowiem niewidoczne ale żeby je pokazać użyj baloników, może parująca herbata, kadzidełko, może kolorowe światło, albo najprostsze chmury za oknem.

5. KWIATY, ROŚLINY - do 28.04.2020 Ten temat niby jest banalnie prosty, ale spróbuj podejść do niego inaczej, zaskocz mnie ujęciem kwiatów, roślin.

6. FAKTURY - do 05.05.2020 Przyjrzyjcie się wszystkiemu co Was otacza, różne materiały mają różną fakturę np: drzewo ma korę, ale każdy jego gatunek ma inną, ściany w zależności od wykonania tynku też się różnią, tkaniny i mogłabym tak jeszcze długo wymieniać. Rozejrzyjcie się i pokażcie te ciekawe Waszym zdaniem.

7. COŚ STAREGO - do 12.05.2020 Poszukajcie w domu coś zaskakująco starego, może jakieś pamiątki rodzinne, coś ze starego albumu, a może spacerując znajdziecie coś ciekawego i starego.

8. UŚMIECH - do 17.05.2020 Czekam na pomysły, nie zawsze to musi być człowiek. Liczę na na Was

Miłej zabawy, niecierpliwie czekam na rezultaty, jeśli jest coś czego nie rozumiesz, pytaj

    • Fostertravel-pl
    • Porozumienie Festiwali Folklorystycznych Polski Zachodniej