XXV Międzynarodowy Festiwal Tańca FOLK PRZYSTAŃ 23-30.06.2018

Zjadą do nas z 3 kontynentów na festiwal „Folk Przystań”

 

Na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Folk Przystań” wystąpią artyści z Ameryki Południowej, Europy i Azji. Będzie można oglądać koncerty, odpocząć w Kreatywnej Strefie Relaksu, a także bawić się z zespołami w ramach Klubu Przyjaciół Festiwalu…

 

Aż trudno uwierzyć, że w czerwcu będziemy obchodzić już 25. urodziny MFT „Folk Przystań”. Wydarzenia festiwalu rozpoczną się 24 czerwca, a wielki finał nastąpi 29 czerwca. Działania festiwalu nie zamkną się tylko w granicach Gorzowa, ale sięgną również do mieszkańców gminy Kłodawa, do Barlinka, Kostrzyna i Myśliborza.

Już wiadomo, że do Gorzowa przyjedzie około 300 tancerzy i muzyków z: Kolumbii, Kazachstanu, Malezji, Łotwy, Indonezji, Czech, Ukrainy, Rumunii i Polski. Będą rywalizować w międzynarodowym konkursie tanecznym, ale przede wszystkim będą dzielić się swoją kulturą, muzyką, tańcem i pięknymi strojami. Na scenach pośród międzynarodowych grup zaprezentują się także lokalne zespoły: ZTL „Mali Gorzowiacy”, ZT „Aluzja” i ZA „Buziaki”.

W programie zaplanowano koncerty w Amfiteatrze, czyli Koncert Powitalny i Koncert Galowy, przegląd konkursowy w Teatrze im. J. Osterwy, występy w Kłodawie pod nazwą „Lasy i obertasy”, a także powrócono do tradycji wspólnego, ponadreligijnego uczestnictwa we mszy świętej. Nowością będą dodatkowe działania w przestrzeni miasta – na Osiedlu Górczyn, przy fontannie Motylia, powstanie specjalna Kreatywna Strefa Relaksu, w której mieszkańcy będą mogli spędzać czas wolny, zarówno leniwie, odpoczywając przy miłej muzyce i w rodzinnej atmosferze, jak i kreatywnie, biorąc udział w warsztatach i zabawach.

Tych, którzy szukają jeszcze większych wrażeń i chcą rozpocząć lato w prawdziwie międzynarodowym stylu, bez konieczności opuszczania Gorzowa, festiwal zaprasza do Teamu wolontariuszy. Można zgłaszać się do roli pilota grupy tanecznej lub do Klubu Przyjaciół Festiwalu, opis i formularz znajduje się pod linkiem: (link ze strony). Nabór trwa do 8 maja.

Bieżące wydarzenia i dokładny program MFT „Folk Przystań” znajdują się na stronie: www.festiwal.gorzow.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/festiwal.gorzow.

Copyright © 2014 MDK | Designed byTRC
 
Facebook