Warsztat w procesie / Magazyn Marzeń (Pracownia Plastyczna)

„WARSZTAT W PROCESIE”
MAGAZYN MARZEŃ


11.05.2017 godz. 9:00-11:00, 12:00-14:00, 15:30-18:00
12.05.2017 godz. 16:00-18:00


Tytuł projektu nawiązuje do wystawy/festiwalu artystycznego pt. „Konstrukcja w procesie” zorganizowanego w 1981 r. w Łodzi przez Ryszarda Waśko. Organizacja tego wydarzenia była dla inicjatora społecznym obowiązkiem i miała na celu przede wszystkim przybliżyć sztukę ludziom. Waśko zaprosił 54 czołowych artystów z zagranicy, którzy na własny koszt, bez żadnej pomocy instytucjonalnej, przyjechali tworzyć sztukę w przestrzeniach fabrycznych miasta. Dzięki bezinteresownej współpracy artystów z pracownikami fabryk wytworzyła się pewnego rodzaju sytuacja twórcza. Wykonane, w kooperacji ze zwykłymi pracownikami, dzieła nie były tylko częścią wystawy, ale nieustannym procesem twórczym, w którym każdy mógł partycypować.
Warsztat zorganizowany w Galerii „Na Mansardzie” w swojej idei nawiązuje do tego wydarzenia. Stwarzając przestrzeń i warunki do twórczej pracy na miejscu daje możliwość indywidualnej wypowiedzi plastycznej dzieci i młodzieży na zadany temat. Nie jest typową wystawą prac, a raczej wspólną, otwartą przestrzenią, procesem, w którym można wziąć udział. Ma wyzwolić twórczą energię, pobudzić twórczość młodych i starszych. Podczas trwania warsztatów uczestnicy umieszczą swoje prace w przestrzeni galerii, które będzie można oglądać przez najbliższy miesiąc.

„Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia”.
przysłowie wietnamskie

Zaproszeni na warsztat uczestnicy będą mieli okazję stworzyć prace związane ze swoimi marzeniami. Ubiegłoroczna edycja warsztatów zatytułowana była „Magazyn wspomnień”. A więc dotyczyła przeszłości. W tym roku na warsztat weźmiemy nasze marzenia, pragnienia i potrzeby. Uczestnicy w różnym wieku zastanowią się nad tym co ich czeka w przyszłości, co chcieliby robić, gdzie być, kogo spotkać? A następnie „opowiedzą” to w swoim dziele plastycznym.


Scenariusz, prowadzenie: Agnieszka Kowalska-Kucharczyk
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Gorzowie Wlkp.
Współorganizator: WOM - Galeria „Na Mansardzie”
Współpraca: Zespół Szkół nr 20, Zespół Szkół nr 13

Copyright © 2014 MDK | Designed byTRC
 
Facebook