Aktualności

 • 2018-04-23

  KWALIFIKACJE WSTĘPNE FESTIWALU "WYGRAJ SUKCES" W GORZOWIE WLKP. PROTOKÓŁ

 • 2018-04-19

  XXV Międzynarodowy Festiwal Tańca FOLK PRZYSTAŃ 23-30.06.2018

  Zjadą do nas z 3 kontynentów na festiwal „Folk Przystań”

   

  Na Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Folk Przystań” wystąpią artyści z Ameryki Południowej, Europy i Azji. Będzie można oglądać koncerty, odpocząć w Kreatywnej Strefie Relaksu, a także bawić się z zespołami w ramach Klubu Przyjaciół Festiwalu…

   

  Aż trudno uwierzyć, że w czerwcu będziemy obchodzić już 25. urodziny MFT „Folk Przystań”. Wydarzenia festiwalu rozpoczną się 24 czerwca, a wielki finał nastąpi 29 czerwca. Działania festiwalu nie zamkną się tylko w granicach Gorzowa, ale sięgną również do mieszkańców gminy Kłodawa, do Barlinka, Kostrzyna i Myśliborza.

  Już wiadomo, że do Gorzowa przyjedzie około 300 tancerzy i muzyków z: Kolumbii, Kazachstanu, Malezji, Łotwy, Indonezji, Czech, Ukrainy, Rumunii i Polski. Będą rywalizować w międzynarodowym konkursie tanecznym, ale przede wszystkim będą dzielić się swoją kulturą, muzyką, tańcem i pięknymi strojami. Na scenach pośród międzynarodowych grup zaprezentują się także lokalne zespoły: ZTL „Mali Gorzowiacy”, ZT „Aluzja” i ZA „Buziaki”.

  W programie zaplanowano koncerty w Amfiteatrze, czyli Koncert Powitalny i Koncert Galowy, przegląd konkursowy w Teatrze im. J. Osterwy, występy w Kłodawie pod nazwą „Lasy i obertasy”, a także powrócono do tradycji wspólnego, ponadreligijnego uczestnictwa we mszy świętej. Nowością będą dodatkowe działania w przestrzeni miasta – na Osiedlu Górczyn, przy fontannie Motylia, powstanie specjalna Kreatywna Strefa Relaksu, w której mieszkańcy będą mogli spędzać czas wolny, zarówno leniwie, odpoczywając przy miłej muzyce i w rodzinnej atmosferze, jak i kreatywnie, biorąc udział w warsztatach i zabawach.

  Tych, którzy szukają jeszcze większych wrażeń i chcą rozpocząć lato w prawdziwie międzynarodowym stylu, bez konieczności opuszczania Gorzowa, festiwal zaprasza do Teamu wolontariuszy. Można zgłaszać się do roli pilota grupy tanecznej lub do Klubu Przyjaciół Festiwalu, opis i formularz znajduje się pod linkiem: (link ze strony). Nabór trwa do 8 maja.

  Bieżące wydarzenia i dokładny program MFT „Folk Przystań” znajdują się na stronie: www.festiwal.gorzow.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/festiwal.gorzow.

 • 2018-04-17

  ZAPISY DO PRACOWNI MUZYCZNEJ na nowy rok szkolny tylko do 30 kwietnia

 • 2018-04-17

  Fotorelacja z wystawy pokonkursowej "Arktyka" - pracownia plastyczna

 • 2018-04-16

  Fotorelacja z wernisażu wystawy pokonkursowej pt. "Wiosenne Tradycje"-pracownia plastyczna.

 • 2018-04-15

  Protokół Miejskiego Konkursu Plastycznego pt.”Wiosenne Tradycje” - pracownia plastyczna

 • 2018-04-14

  Nabory do pracowni ceramicznej na rok szkolny 2018/2019.

 • 2018-04-11

  Pracownia plastyczna zaprasza na wystawę pokonkursową pt. WIOSENNE TRADYCJE

 • 2018-04-10

  ALUZJA TAŃCZY DLA KAJETANA

  Tą akcją żyje pół Gorzowa a na pewno cała gorzowska SP13. 

  13 kwietnia odbędzie się Koncert Charytatywny Życiowe Kroki Kajetana. 

  Kajetan cierpi na porażenie mózgowe czterokończynowe - ma za sobą setki godzin rehabilitacji. Chodzi obecnie w ortezach, podpierając się kulami. Chłopiec jest nie tylko świetnym uczniem, ale typem małego wojownika. Ma wiele marzeń, szczególnie dotyczących samodzielnego poruszania się, niezależności, uprawiania sportów. Chce biegać, grać w piłkę, jeździć na rowerze, być szczęśliwym nastolatkiem. Obecnie nie jest w stanie samodzielnie pokonać drogi do szkoły, nie mówiąc o noszeniu swojego plecaka. Jest zdany na innych. Szansą na zdecydowaną poprawę jego stanu jest operacja SDR (selektywna rizotomia grzbietowa) w USA, której koszt to około 64 000 dolarów. Dla Kajetana operacja to nie tylko szansa na poprawę sprawności i większą samodzielność. To jedyna możliwość ucieczki od widma wózka inwalidzkiego. 

  Wszystkie działania i występy odbywać się będą w SP 13 w godz. 16.00-19.00

  Aluzja też zatańczy!!!

  Więcej o akcji na stronie : https://www.facebook.com/events/407292716382944/

 • 2018-04-10

  ZAPISY NA NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019 do pracowni plastycznej.

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 32 Następna »
Copyright © 2014 MDK | Designed byTRC
 
Facebook