Aktualności

 • 2017-03-15

  Folkowe Warsztaty - TRADYCJE W KOLORACH

  Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” oraz Pracownia Plastyczna i Muzyczna z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie Wlkp., zorganizowały FOLKOWO-KOLOROWE WARSZTATY pod hasłem TRADYCJE W KOLORACH

   

  TRADYCJE W KOLORACH to adresowany do dzieci w wieku 5-7 lat cykl działań artystycznych, których celem jest przybliżenie ludowych tradycji polskich oraz bezpośrednie obcowanie ze sztuką. Połączenie tańca, śpiewu i działań plastycznych, to niezapomniana przygoda ze sztuką podana w sposób barwny, wesoły i kreatywny. Muzyka, zabawy ludowe, piosenki i zwyczaje, prezentacje strojów ludowych, warsztaty plastyczne inspirowane wiosennymi tradycjami ludowymi  to tylko część atrakcji, w których uczestniczyły dzieci z przedszkoli i szkół. Niepodważalnym atutem przeprowadzonych działań była doświadczona kadra pedagogiczno-artystyczna oraz przestrzeń domu kultury sprzyjająca doświadczeniom aktywnego i twórczego spędzenia czasu.

  Kontynuacją i podsumowaniem folkowo-kolorowej przygody jest możliwość udziału w wiosennym KONCERCIE EDUKACYJNYM  Zespołu Tańca Ludowego "Mali Gorzowiacy" „Od jesieni do lata jak to kiedyś bywało” w dniu 11 kwietnia 2017 w gorzowskim Teatrze, a także w MIEJSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM pt. „Tradycje w kolorach", zakończonym wystawą wyróżnionych prac. 

   

  FOLKOWO-KOLOROWE WARSZTATY były zbudowane z trzech modułów - czas trwania 120 minut

  • zajęcia plastyczne - czas trwania 40 minut
  • lekcje tradycji: gry, zabawy i tańce ludowe  - czas trwania 40 minut
  • zajęcia muzyczno-wokalne  - czas trwania 40 minut

  MIEJSCE: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Teatralna 8, Gorzów Wlkp. UCZESTNICY WARSZTATÓW: grupy ok. 30 osób, wiek 5-7 lat

   

 • 2017-03-13

  Sukces fotografików na Ogólnopolskim Konkursie "Jej portret..."

 • 2017-03-13

  Sukces wokalistek z Muzycznej na Scenie Dziecięcej Pro Arte

 • 2017-03-10

  Pracownia Muzyczna w folkowych rytmach

 • 2017-03-06

  Fotki z zimowiska Pracowni Korekcji Wad Postawy

 • 2017-03-06

  "Magia łyżew" -Pracownia Korekcji Wad Postawy - aktywna sobota na lodowisku

 • 2017-03-01

  Ferie w Pracowni Plastycznej 2017

 • 2017-03-01

  Fotorelacja Małe Ciche 2017 PRACOWNIA PLASTYCZNA

 • 2017-02-24

  Turniej Jednego Wiersza zakończony sukcesem Prac. Muzycznej

 • 2017-02-23

  V Spotkanie Porozumienia Festiwali Folklorystycznych Polski Zach. - 2017

  W dniach 17-18 lutego w Zaborze i Zielonej Górze odbyło się

  V spotkanie Porozumienia Festiwali Folklorystycznych Polski Zachodniej.


  W spotkaniu uczestniczyli członkowie Porozumienia Festiwali Folklorystycznych Polski Zachodniej: Maria i Krzysztof Szupilukowie z Gorzowa (Młodziezowy Dom Kultury), Jagoda Banaś i Małgorzata Kowalska z Poznania, Tomasz Lewandowski z Pyrzyc, a także zaproszeni goście: Jerzy Starzyński z Legnicy – dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Folkloru “Świat pod Kyczerą”, Zbigniew Łukaszewski z Goleniowa – dyrektor Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych “Nad Iną”, Zenonas Ripinskis z Litwy – dyrektor Międzynarodowego Festiwalu – Konkursu Folklorystycznego “Flower in the sun”, oraz Emil Dimitrov z Bułgarii – wicesekretarz generalny FIDAF – Międzynarodowej Federacji Festiwali Tańca.


  Spotkanie było poświęcone omówieniu festiwali folkloru organizowanych na obszarze Polski Zachodniej. Podkreślano rolę tych tych wydarzeń, jako odgrywających bardzo istotną rolę w dziedzinie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego w naszym regionie. Efektem rozmów dotyczących tego ostatniego zagadnienia było przyjęcie do Porozumienia Festiwali Folklorystycznych Polski Zachodniej dwóch nowych festiwali – goleniowskiego i legnickiego.
  Tego samego dnia organizatorzy festiwali folklorystycznych debatowali nad możliwością przystąpienia do organizacji FIDAF, która jak twierdzili jej przedstawiciele, poprzez system monitoringu i ewaluacji daje gwarancje dobrej jakości festiwalu dla potencjalnych uczestników, a za razem daje możliwości pozyskiwania atrakcyjnych zespołów folklorystycznych i partnerów.


  Podczas drugiego dnia obrad w Muzeum Etnograficznym w Ochli rozmawiano na temat wpływu zabiegów stylizacyjnych w folklorze na zainteresowanie wśród odbiorców. Swoje referaty na ten temat wygłosili Emil Dimitrov i Zenonas Ripinskis.


  Zobacz relację foto i video

  https://www.youtube.com/watch?v=MKghkUC9Ypw

   

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 14 Następna »
Copyright © 2014 MDK | Designed byTRC
 
Facebook