Aktualności

 • 2017-11-10

  10.11.2017 Wernisaż wystawy "Roztańczone miasto"

 • 2017-11-10

  ALUZJA ŚWIĘTUJE 10 URODZINY!

  29 października w Filharmonii Gorzowskiej

  odbył się Konert Jubileuszowy "10 lat z Aluzją". 

  To pierwszy jubileusz zespołu, dlatego emocjom nie było końca... 

  150 osób na scenie!, w tym absolwenci, którzy zjechali się z różnych zakątków Polski i Europy. Koncert składał się z 2 części, podczas których prezentowaliśmy swój dorobek artystyczny, chwaliliśmy się dokonaniami i nagrodami, no i świetnie bawiliśmy się powracając do widowiska 'W kinie z Chaplinem". 

  Jesteśmy dumni i szczęśliwi!

  Dziękujemy wszystkim za życzenia i obeność w tak ważnym dla nas dniu.

   

   

 • 2017-11-09

  Andrzejki w pracowni plastycznej.

  Zapraszamy na bal andrzejkowy, który odbędzie się dnia 19.11 br. (niedziela) od godz.15.30 do 17.00 w auli Młodzieżowego Domu Kultury. Mile widziane przebranie, obuwie zamienne OBOWIĄZKOWE. Życzymy udanej zabawy!

 • 2017-11-06

  VII Spotkanie Porozumienia Festiwali Folklorystycznych Polski Zachodniej

  Gorzów gospodarzem spotkania festiwali folklorystycznych z trzech województw

   

  4 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury, w siedzibie Międzynarodowego Festiwalu Tańca  „Folk Przystań”, odbyło się siódme spotkanie członków PFFPZ, czyli Porozumienia Festiwali Folklorystycznych Polski Zachodniej. Celem tej sesji roboczej było umówienie aktualnych spraw dotyczących organizacji festiwali folkloru w roku 2018 oraz wytyczenie kierunków dalszego rozwoju Porozumienia.  

   

  Spotkanie odbyło się w twórczej i przyjaznej atmosferze, a jego wynikiem były konstruktywne wnioski i podjęcie kolejnych przedsięwzięć. Z nowych decyzji podjętych na ostatnim spotkaniu należy wymienić m.in.: ustalenie stałego koordynatora Porozumienia, ustalenie sposobów jednolitej promocji, a ponadto zainicjowanie pomysłu organizacji wspólnego koncertu zespołów folklorystycznych w ramach Porozumienia.

   

  Warto przypomnieć, że Porozumienie Festiwali Folklorystycznych Polski Zachodniej zostało powołane w 2015, a inicjatorką tego ruchu była Maria Szupiluk, Dyrektor Artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Folk Przystań” w Gorzowie Wlkp. Decyzję o zawiązaniu stałej współpracy podjęły cztery festiwale folklorystyczne: wspomniany MFT "Folk Przystań", Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Oblicza Tradycji" z Zielonej Góry, Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru „Kids Fun Folk” z Poznania i "Pyrzyckie Spotkania z Folklorem" z Pyrzyc. Po dwóch latach działalności Porozumienie powiększyło się o 3 kolejne festiwale: Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne "Nad Iną" z Goleniowa, Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą” z Legnicy i International Folk Contest-Festival "The flower of the Sun" z Litwy.

   

  Głównym celem tego ponadregionalnego przedsięwzięcia jest ożywienie formuły festiwali folklorystycznych, promocji niematerialnego dziedzictwa kulturowego, wzajemna pomoc i wymiana doświadczeń.

   

  Porozumienie ma swoje logo, a także stronę internetową http://www.folklorefestivals.pl/. Biuro Porozumienia znajduje się w Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

   

  Organizator Młodzieżowy Dom Kultury i Zespół Tańca Ludowego "MALI GORZOWIACY"

 • 2017-11-05

  Zapraszamy na Wernisaż wystawy fotograficznej "Roztańczone miasto"

 • 2017-11-03

  Kolejny sukces ogólnopolski pracowni fotograficznej: laureaci Ola Kugler, Maciek Jurczak i Maja Dylawerska

 • 2017-10-30

  Wokalistki z Muzycznej zakwalifikowały się na KONKURS ORLE PIÓRO

 • 2017-10-30

  Wiktoria Kalarus zaśpiewała na wernisażu Plastycznej i Fotograficznej

 • 2017-10-28

  Fotorelacja z wernisażu Artystyczne Wakacje Barlinek 2017

 • 2017-10-28

  Sukces wokalistek na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej

Strony: « Poprzednia 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 31 Następna »
Copyright © 2014 MDK | Designed byTRC
 
Facebook