2019 CHEONAN (Korea Pd.) WORLD DANCE FESTIVAL i udział w zjazdzie FIDAF Marii Szupiluk (ZTL Mali Gorzowiacy)

  • Mali Gorzowiacy 2011

    Mali Gorzowiacy 2011

Każdego roku we wrześniu w Cheonan, Republika Korei odbywa się jeden z największych i najbardziej prestiżowych festiwali FIDAF (Federation of International Dance Festivals) na świecie , Cheonan World Dance Festival. W tym roku na ten festiwal został zakwalifikowany  warszawski Zespół SGGW „Promni”, który otrzymał rekomendację od Dyrektora FIDAF w Europie Marii Szupiluk.

Warto wspomnieć, że w roku 2011 ZTL Mali Gorzowiacy reprezentował Polskę na tym światowym festiwalu i zdobył tam zaszczytne II miejsce  (zobacz relację z tego festiwalu).

W tym samym czasie i w tym samym miejscu odbywa się zjazd przedstawicieli FIDAF, tym razem było to spotkanie Komitetu Wykonawczego tej międzynarodowej organizacji festiwali tańca.  Maria Szupiluk reprezentowała polską stronę FIDAF jako Dyrektor i członek Komisji Festiwali.

Gorzowski Międzynarodowy Festiwal Tańca „FOLK HARBOR” jest również festiwalem FIDAF i cieszy się bardzo dobrą opinią zarówno wśród zespołów jak i międzynarodowych obserwatorów. Następna, 26 edycja festiwalu planowana jest na przełom czerwca i lipca 2020.

ZOBACZ WIĘCEJ

    • Fostertravel-pl
    • Porozumienie Festiwali Folklorystycznych Polski Zachodniej